varjag_2007 (varjag_2007) wrote,
varjag_2007
varjag_2007

ОУН об отношении к евреям на Украине

1941 р. - Зі стенограми конференції ОУН (б) у Львові

18-19.07.1941 р.

(ЦДАВО України, Ф. 3833, Оп. 1, Спр. 9, Арк. 1-12. Копія. Машинопис.)

Про меншини в Україні

п. Головко: (...) Дон і Кубань... Є там багато жидів, які потоптали українську культуру. Мені важко говорити, що зробити з ними там. Перше - треба заложити українські школи, освідомлювати цих українців, пригадати їм, що їх корінь походить із Хортиці. Опісля прилучити до України. (...)

п. Гупало: (...) Головне - багато всюди є жидів. В центрах спеціально. Не дозволити їм там жити. Вести політику на виселення. Вони будуть самі втікати. А мо[же], виділити їм якісь міста, про Бердичів.

п. Ленкавський: Охарактеризуйте мені жидів.

п. Головко: Жиди є дуже нахабні. Не можна було сказати: "жид". З ними треба поступити дуже остро. В центрі не можна держати рішучо. Мусимо їх покінчити.п. Левицький: В Німеччині жиди мають арійський параграф. Для нас більш цікава є ця справа в Генерал-губернаторстві. Там назначено кожного жида. Кожний жид мусів бути зареєстрований в віроісповідній громаді. Їх усували з деяких міст, приміром, з Кракова, а переміщували до інших, приміром, до Варшави, призначували їм гета, які обмуровували мурами. Вони мають кіно, театри, але не мають, що їсти. Молоді, здібні до праці, ідуть до праці. Частину треба знищити. Хоч і тепер є вже дещо знищено...* Факт є, що деякі влізли в українську кров, багато женилися з українками. В Німеччині є різні пів-жиди, чверть-жиди, але в нас так бути не може. Німець, що жениться з жидівкою, стає жидом.

п. Головко: На Україні супружжя з жидівками є головно в містах. Жидівки виходили заміж за українців для вигідного життя, коли українці банкротували - вони розводилися. Жиди з українками добре навіть жили. Мені дуже подобається німецький погляд.

п. Гупало: В нас є багато працівників-жидів, яких навіть поважають, є і такі, які вихрестилися до революції.

п. Ленкавський: Це треба розглядати індивідуально.

п. Левицький: Німці спеціалістів використовують. В Кракові є 5 жидів, що не но[сять] опасок за те, що добрі сили. Мені здається, що німецький спосіб жидівської справи нам не дуже підходить. Мусимо індивідуально розглядати поодинокі випадки.

п. Ленкавський: Відносно жидів приймемо всі методи, які підуть їм на знищення; щодо московського питання - це справа дуже складна. Вичищення території є дуже важне. Скажіть дещо про білорусів. Мені здається, що це дуже примітивний нарід. (...)

-------

*Крапки у тексті.
Tags: евреи, ксенофобия, национализм, оун
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo varjag_2007 september 14, 2015 14:01 71
Buy for 300 tokens
Вы все знаете, что все годы существования моего блога мой заработок не был связан с ЖЖ. Т.е. я не была связана и не имела никаких обязательств материального характера ни перед какими политическими силами и различными группами, кроме дружеских уз и благодарности знакомым и незнакомым френдам,…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments