varjag_2007 (varjag_2007) wrote,
varjag_2007
varjag_2007

Религиозный погром на РовенщинеМитрополит Ровенский Варфоломей обратился к Президенту Украины Петра Порошенко в связи с конфликтом относительно храма УПЦ Московского патриархата в селе Птича. Текст обращения опубликован на сайте Ровенской епархии УПЦ МП.

Варфоломей просит Порошенко немедленно вмешаться в конфликт и защитить своих сограждан.

В обращении говорится, что полиция и представители Киевского патриархата держат в осаде людей, которые закрылись в помещении храма в знак протеста против местной власти и КП.

"Не позволяют передать теплую одежду, еду и воду. Здание храма отрезали от электроснабжения. Температура в помещении - 4 градуса тепла. У людей резко ухудшилось состояние здоровья, врача скорой к храму пропустили, но он не оказал надлежащей помощи", - говорится в тексте.

Также сообщается, что в ночь с 19 на 20 декабря мирянам УПЦ МП побили окна в домах, а тем, кто приезжает поддержать религиозную общину, режут шины.

Кроме того, в обращении митрополита говорится о подготовке ночного штурма и захвата храма.

"По нашей информации, бойцы Правого сектора и наиболее агрессивные сторонники УПЦ КП готовят ночной штурм и силовой захват храма", - говорится в тексте.

В обращении подчеркивается, что община УПЦ МП имеет все необходимые документы на храм в селе Птича, а также несколько судебных решений, которые подтверждают ее права на это культовое сооружение.

19 декабря сообщалось, что в Ровенской области возобновился конфликт относительно храма УПЦ МП в селе Птича. Поводом для этого стало решение Киевского апелляционного хозсуда, который 2 декабря признал претензии УПЦ Киевского патриархата на храм безосновательными.

В результате нападения на верующих пострадали несколько человек. Приехавшие врачи скорой помощи в связи с угрозами в свой вдрес со стороны агрессивных сторонников Киевского Патриархата отказались предоставить пострадавшим верующим скорую помощи и удалились

Текст обращения:
Шановний Пане Президенте! Петре Олексійовичу!
На Рівненщині у день пам'яті Чудотворця та Святителя Миколи сталися страшні події. У селі Птича почалися справжні погроми та насилля на тлі релігійної ворожнечі. Місцева влада, правоохоронці, радикали з Правого сектору, підбурювані представниками Київського патріархату розпочали гоніння та фізичні розправи з громадянами України!

18 грудня, напередодні свята, вірним УПЦ вдалося потрапити до храму, який, до того, протизаконно утримували представники УПЦ КП та Правого сектору. Громада УПЦ має всі необхідні документи на храм, а також декілька судових рішень, які підтверджують її права на культову споруду. Однак місцева влада та представники УПЦ КП повністю ігнорують права вірян УПЦ.

Під час спроб наших вірних потрапити до власного храму, їх били, проти них застосовували сльозогінний газ. Але вони все ж увійшли до своєї святині. Після того, як відслужили ранкову та вечірню літургію, частина громади зачинилася у приміщенні храму на знак протесту проти свавілля місцевої влади і УПЦ КП.

Нині поліція та агресивно налаштовані представники Київського патріархату тримають цих людей в облозі, наче якихось злочинців. Їм не дозволяють передати теплий одяг, воду та їжу. Будівлю храму відрізали від електропостачання. Температура у храм +4. У людей різко погіршився стан здоров‘я, лікаря швидкої допомоги у храм пропустили, утім, необхідної кількості медикаментів він не залишив, як і сам огляд зроблений був поспіхом.

Скажіть, хто у такій ситуації справжній злочинець? Як можна чинити таке під час одного з найважливіших для українців, найдобріших свят?

В ніч з 19 на 20 грудня, вірянам УПЦ побили вікна в оселях. У деяких живуть сім'ї з маленькими дітьми. Окрім того, усім, хто приїзджає підтримати релігійну громаду села дістається не тільки на горіхи: ріжуть шини в автомобілях, стріляють у скло з пневматичної зброї. Релігійна громада УПЦ села Птича налякана і приголомшена.

За нашою інформацією, бійці Правого сектору і найбільш агресивні прибічники УПЦ КП готують нічний штурм і силового захоплення храму. Досвід попередніх конфліктів підказує, що діятимуть вони украй жорстоко, поза законом та християнською мораллю.

Пане Президенте, на Ваших очах, звичайних українців, таких самих патріотів, як і Ви, позбавляють фундаментальних людських прав. До них ставляться, як до істот другого гатунку. Їхніх дітей цькують, майно паплюжать. В Україну повернулося огидне явище погромів, яке, здавалося б, було переможене назавжди більше 70 років тому.

Нашу державу штовхають у полум‘я релігійної ворожнечі. У таких конфліктах не буває переможців – лише переможені. Суспільні рани, які наносять ці конфлікти, неможливо вилікувати протягом багатьох поколінь.

Пане Президенте! Прошу Вас негайно втрутитися і захистити своїх співгромадян! Заради України, заради нашого спільного майбутнього, заради життя та здоров‘я простих вірян. Нехай Всевишній буде ласкавим до нас усіх! Нехай дасть нам наснагу порозумітися і простити один одного! Нехай вбереже українців, які стикнулись між собою. Одних – від зла та насилля. Інших – від власної ненависті, які їх засліплює!


Tags: беспредел, православие, руина, фашизм
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo varjag_2007 september 14, 2015 14:01 71
Buy for 300 tokens
Вы все знаете, что все годы существования моего блога мой заработок не был связан с ЖЖ. Т.е. я не была связана и не имела никаких обязательств материального характера ни перед какими политическими силами и различными группами, кроме дружеских уз и благодарности знакомым и незнакомым френдам,…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments