varjag_2007 (varjag_2007) wrote,
varjag_2007
varjag_2007

Айдар прийде – порядок наведе (с)

Виталий Колтовский записав словами інтервью з бойцом Айдара, Василем.

Дуже тяжко було розібрати слова і вловити зміст сказаного.
Боєць – проста людина, інтерв*ю давав перший раз в житті, прагнув все розповісти в одному реченні, хвилювався, доповнюючи сказане енергійною жестикуляцією. Не будемо судити строго ні його, ні мене. Його за малодосвідченість, а мене за стенографію. Хотілось передати читачеві не тільки зміст відео, а дати змогу почути і відчути чудову галицьку говірку пересипану русизмами, безкінечними згадками Бога і тактико-технічними характеристиками сучасної зброї в виконанню гуцула з Косова. Тут вся Галичина з одвічною не любов*ю до будь-якої влади, з «розумінням» того, що генерали бувають лиш в Москві, і з чисто прагматичним підходом до ціни патріотизму. Як каже наш герой « ну, менше з тим».

Я Василь, я сам родом з Діброви, шідесят семого року народження …був спочатку на Майдані, а вже місяць, як я там, ну, в Луганську, ну, менше з тим.
Як шо, ще іменно тре з мене? Значить я можу, вобщем про війну так, в такому виді, вобщем, велика там біда дуже, біда потому шо…,

Нє! Значить біда в чому, діло в тому, шо воювати є чим, але нема, нема смислу через то, шо ці «Гради» є, дуже,…

...зброя є, є гранатомети ті всі «Джмелі», «Мухи» (то називає-сі муха така), зброя слава Богу є, їсти слава Богу , менше-більше добре, проти того шо було місіць назад то це дуже файно.

Але цей, я є в диверсійно-розвідній групі, чому я так кажу,…. «Гради» ці б*ют понад 10, понад 15 кілометрів, коли добрати-сі дуже легко, а от ці «Гради» не дают, тому шо воно як зриває-сі, вони пускают ці «Гради», то град це град, але як пускают «Смерч» як це каміння горит, я бачив на свої очі,...
... це я був,…мене призвали, коли я прийшов, я 2 дні був на…. і в середу нас відправили на наш штаб, наш штаб находи-сі в Половинкіно, а від Половинкіно до Щастя є 160 кілометрів, …наший батальйон, тому шо в батальйон наший входить 25 чоловік і кожний має групи, по 5 чоловік в групі.
О, і коли ми, коли нас прийшли в Щастя нас в Щасті стоїть батальйон і з Щастя ми йдем на ці, розвідними групами ми виходим.

Маємо ми позиції, заходим до сто метрів, до двіста метрів, як получи-сі, повісити ці розтяжки, розтяжки ті шо є з проволоки це нормально, це їх легко обнаружити, а от такі, які стріляють з мінометів і запускають, павуки називаю-сі, світло-випромінючі, їх можна тільки рано, якшо роса є, то порохи є, вони віддають відтінок, можна їх і фонарик, але фонарик не реально, тому шо вночі, ти знаєш, а би ті снайпери не найшли.

Общєм так, коли нас відправили з Щастя в Новосвєтловськ , як ті сказали генерали з Москви, з Києва, дали команду нашому полковнику, командір в нас дуже добрий, дай йому Боже здоров*я, молодєц такий, мужик , але їх там ні одного нема, генерали ті, ні одного нема…коли вони дали указаніє, вони сказали (бо ми йшли наперед 25 чоловік, поїхало БМП і 2 броньові машини і скутер на якому знаходяться установка РПГД , вна дуже,…як тобі сказати ..патрони, ну менше з тим , взриває-сі).

О! І це ми приїхали зі Щастя ..то ми в Новосвєтловську, там всьо розбомбили полностю, ціле село розгромлЕне, церкву там дуже розбили, то шо там в мене є на фотоапараті я вам покажу , ну, потом, ну, менше з тим.

І от коли нас туда послали, а вони збрехали нам, значить ми приїхали … коли там хлопці, ті шо ми пішли їх …мала бути підмога. Дві роти артилеристів і вони поїхали наперед, та як ми розвідна група ми поїхали наперед…. то ми як приїхали, а тоти хлопці котрі там були…їх було 700 чоловік, о осталось120.

І вони, бо ці дома розгромлЕні, бо то там село, а вони там в підвалі, шо підвали роблять, знаєте? І вони отак в підвалі вони, оце їх спасло.. нас обняли кажут:
« Хлопці! Нам всім тут до вечора буде всьо.. Є наказ знищити полностью всьо.."

А ми якраз 6 кілометрів от там руской границі, 6 кілометрів, там от рускі і оця дорога де ми стояли, оце був їх, одна оця, котлован цей, …пекло шо я кау, просто, я не знаю як ми живі лишили-сі, просто, Бог його знає, Бог святенький нас виручив, поміг нам.

Возможності не було війти. Це коли ми вчули шо вже всьо, коли нас здали тупо здали генерали, послали нас винищити, тому шо там нас з трьох висот бомбили. Ми приїхали туда в пів шостій годині ранку і шо за цілий день була година чісу, ми,.. ну з одної гори бомблять ці «Градами», цими «Ураганами» і там ще є такі «тури» (тура така, таке-во за велике, таке-во за довге) ..вона як падає на землю і шукає, як казати?, тут, тут, межи цими,…. шукає пока не найде ціль.
Там не реально вижити. Якшо би не ці окопи і не ці підвали де ми спасали-сі, ….Я не годен то об*яснити як ми жили, я поняття не маю…, ну Бог святий нас виручив …

В общем ми якось по рації зв*язали-сі, …було 4 бетеери 4 танки вриті в землю, бо то ужас, ужас, там капєц шо сі то творе…

До шостої години вечора шла бомбьожка і в семій ми мали виїзжати. Так Бог святенький дав шо перестали бомбити …ми проїхали 5 кілометрів, більше ми не проїхали…
І от там де ми стояли, де ті 120 чоловік залишилися живих ужас, ужас шо там творилося. Всьо.

За 5 км, ви рахуйте шо з заду їхали ну, цей скутер, ну, з цев установкою з РГДШ-ков, його перекинуло, хлопців викинуло звідти, так ми його там оставили… А в броньову машину, …підняло його відкинуло, там такий був, ну, …пока ми доїхали до Щастя, їх не поранило, нічо, ну говорять вони, ну, просто сображают, сображают всьо, вже звонили шо всьо нормально з ними тільки шо не чуют….Ну, менше з тим…

В послідній день – оточили і це в неділю ми їдем назад, туда … ну зрозумійте, дуже багато є що розказувати, питайте.

Я в Айдарі, часть 0624. Зі мною 4 з Верховини, з Чернівців є 10 чоловік, …є з Бердичева і є цей шо вертольотом возить трупи. Ужас шо твориться.
В неділю-понеділок з Києва, повертаюсь туда.

Шо вам сказати? Просто, одно шо тут є; з одного боку та як там, якби нам, тут ці…для нашого батальйону дали один «Град», ми би їх там блок-пост, ми би їх брали. Ми просто , вни пускают ці «Гради»…. вот піхота, нам треба , а нема.

Але Бог дасть влада наша нарозумиться, вони винищуют, просто винищують оцих майдановців, оцих патріотів, особенно Західну Україну. …Це гра!

Допомога оцих регіональних, оцих по всій Україні..то страшні гроші йдут, вони не робліт.

Вони (сепаратисти) каут «давайте платіт нам по 300 долларів ми підем протів Путіна», а їм платіт по 200 долларіва в день, розумієте?

Вони (влада) розуміють шо ми повернемось, най би Бог поміг, підем на той Київ
Я розумію видают гранати, оружин, я би гріх мав є, але толку з того? Танк є , ну танок, ну стрілив раз, ну, смішно з сего. Просто купа м*яса….Хлопці не вміють воювати, але дух є… Я тоже не вмію, але вже трошки знаю…
Іменно там, у тім пеклі, у тій оказії цілІй, я там місіць.

Питання: Так вам, на тій точці, вам прийшов приказ відступати?

- Нє! Який приказ! …Казали стояти. Як стояти, з чим стояти? Виходу нема. То наш підполковник… як нам Бог дав? …ми чудом вийшли…

Питання: Ви кажете там було 700 чоловік, залишилось 120?

-Так. Вийшли тільки їх 120 і нас 22 чоловіка. Ви розумієте, шо то просто ужас. Коли копали другі окоп рядом з цими, щоб закидати трупи ці, а як снаряд попаде – попіл.

Не знаю, може Бог даст, але нема ні пиримирія ни примирія, страх. Піхота практіческі лоб в лоб сі не стискає.

Питання: Що до виборів, треба їх проводити чи військовий стан вводити?

Я скорше би казав військовий стан ввести. А знаєте чому? Тому шо ці всі гади, шо є в Верховній Раді, вони би сі задумали. Вони спонсоруют, помогают тим «януковичам» тими грішми…То страшні міліарди.

Ви рахуйте; було в Айдарі 1600 чоловік, а тепер є лиш 820…. Ніхто нічо не каже за це всьо.

Вони знищуть всіх патріотів, хіба Бог поможе. А вибирати мож лиш не з тих синків депутатів…Всі знают котрий був в регіонах (ПР), котрий в Батьківщині, не має значення…Мені не треба тих партій, мені треба аби порядок був. Ми своїми руками з Майдану запхали оце-во все, стопроцентОво!

Яценюк, Турчинов…то всьо жиди, то всьо продажне, то всьо куплене. Їх треба тисячі! Пішли на похорон – другі… вибити їх… от тоги буде порядок, а інакше не буде, а ми тогди будем вибирати.Tags: галиция, каратели
Subscribe

promo varjag_2007 september 14, 2015 14:01 71
Buy for 300 tokens
Вы все знаете, что все годы существования моего блога мой заработок не был связан с ЖЖ. Т.е. я не была связана и не имела никаких обязательств материального характера ни перед какими политическими силами и различными группами, кроме дружеских уз и благодарности знакомым и незнакомым френдам,…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 19 comments