varjag_2007 (varjag_2007) wrote,
varjag_2007
varjag_2007

Свята галицька люстрація/ святая галицкая люстрация

Любимый всеми нами лучший галицкий (и не только галицкий) блоггер vitaliyke порадовал нас своим очередным маленьким шедевром:

Галичиною шириться Народна люстрація. Місцеві ідеологи, вважаючи себе великими керманичами, масштабу Мао Цзедуна пробують надати варварству забарвлення Культурної революції. На шпальтах районної газети читаємо:

- В кожному селі та районних центрах самооргінізовуються люстраційні комітети… Завдання комітетів виявити прислужників режиму Януковича, які не є членами Партії Регіонів. Списки будуть оновлюватись … за свідченнями людей. Матеріали будуть готуватися не тільки з розповідей, але й за зізнанням…

Про методи зізнання ні слова, але не тяжко домислити. Одним словом «Націоналізм не догма, а керівництво до дії». А тим часом люстрація плавно переходить в інквізицію. Нагадуємо:

- Свята Інквізи́ція — судово-слідча організація, створена католицькою церквою в XIII столітті для розслідування єресей.

Так як Галичина переважно католицька і через клятих москалів в своєму розвитку застрягла приблизно в тих часах, діло наших європейських предків живе і перемагає. По своїй суті люстрацій ні комітети і є продовжувачами справи Святої Інквізи́ції. Згадайте скільки католицьких священників благословляли наших революціонерів ? По сей день з Майдану лунають молитви послідовників коломиянина Михайла Арсенича. Промови не такі відверті, але (не цитую- переповідаю)

- Навіщо нам їхні водка і сєльодка? В нас інші цінності…

Це правда. Наша основна «цінність» вперте відсторонення від здорового глузду на поталу політичному моменту.

Якщо lustratio, — очищення через жертвопринесення, то галичанин читає:

-Люстрація - очищення через принесення в жертву суб’єкту люстрації.

Цей феномен має пояснення. Слово люстрація багато хто плутає зі словом кастрація. Частина людей думає, що люстрація це та сама кастрація тільки вимовляється на європейський манер, що це данина сучасності, данина моді. Тобто для свиней і пацюків – кастрація, для котів і хабарників – люстрація, але яйця все одно треба відрізати, бо інакше не збуджує.

На сьогоднішній день спостерігаються два напрямки галицької люстрації кримінальна і політична.

Кримінальна люстрація проводиться по старому; хабарник кається, перестає брати хабарі і несе гроші представникам нової влади. Нова влада розглядає покаяння і якщо сума достойна, хабар перейменовується в пожертву для революції. Пожертва, хабаром не рахується і очищений владний чиновник отримує індульгенцію.

Інша справа люстрація політична. Тут важливі переконання або вчення, тут має місце єресь.

Все що не підходить під просте і зрозуміле гасло «Одна держава, одна мова, одна церква» - єресь.

Якщо впродовж століть єретиків переслідували й карали смертю то нам сам б-г велів. Оскільки він у нас один з часів Великої Французької, Великої Жовтневої Соціалістичної, Культурної, Помаранчевої і іже з ними революцій «пєрєгіби на мєстах» і випадки самоуправства мають місце бути.

Коктейлі Молотова летять в комунальні аптеки, розбурханий люд вимагає закривати школи, дитсадки та інші установи... та випадок в селі Підсухи налякав навіть самих інквізиторів.

Якийсь чолов’яга викотив бочку дизельного пального на вулицю і оголосив про необхідність спалити все село. Очищення через вогонь не всі селяни сприйняли позитивно і сили самооборони кинули на Підсухи заливати зріючу пожежу.

Показовим стало непорозуміння між сотнями відомого курортного міста Прикарпаття і його сателітів. Селяни приїхали люструвати готельні об’єкти вогнем, пояснивши, що готелі належать регіоналам, прокурорам, міліціянтам та іншій нечисті. Курортна сотня виступила на захист власників і пояснила прибулим, що вони вже провели люстрацію, палити нічого не треба, всі власники покаялись в приміщеннях власних ресторанів. Приїжджим запропонували шукати правду і справедливість ближче до своїх хат і не пхатися на чужі люстровані території.

Мирно відбулось каяття на Івано-Франківському циментно-шиферному комбінаті. Людей в масках і з автоматами люб’язно запросив до себе власник-мільйонер. Після коротких перемовин нападники вийшли з території не заподіявши нікому ніякої шкоди. Місцеві журналісти стверджують; люстратори і люстрований тисли один одному руки на прощання. Щире і глибоке каяття розтопило холодні революційні серця.

Серед не покаяних виявився директор продуктового ринку, за спиною якого ходить тінь місцевого кримінального авторитета, до речі, члена Партії Регіонів. Хто з люстраторів був без маски незабаром отримав телефонні дзвінки з вимогою прийти на стрєлку і пагаваріть канкрєтна. Так би мовити, уточнити вимоги. Чим закінчилась справа ніхто не знає лиш стало зрозуміло, «єсть у рєволюциі начало – нєт у рєволюциі конца». Перекладаючи на мову, кримінальна люстрація - білет в один кінець.

На фоні таких подій понищені вогнепальною зброєю вікна школи та клубу в селі Гриньків, дитячі пустощі не варті реагування. Учні гімназій та студенти люструють викладачів, службовці люструють службовців вищого рангу, безробітні - зайнятих, бомжі – квартиронаймачів… чи те ще буде!

Головна люстраційна рада діє рішуче і безкомпромісно. На заяви селян залишити на посаді сільського голови члена ПР відповідає одностайно «Ганьба!» і обіцяє розібратися з самими заявниками. Один з головних інквізиторів кинув в маси новий лозунг:

- Пам’ятай - даючи чи беручи хабара, твої руки омиваються кров’ю героїв!

Якщо революція викликала масові психози то люстрація призвела галичан до психічного апокаліпсису.

Показовим став виїзд сільської громади на захист Межигір’я. З «надійних джерел» стало відомо, що група тітушок в супроводі «Беркута», який розігнали, але він є, їде захищати майно Януковича.

На єдиний не роздовбаний до стану бомбардування кусень дороги масово почали підвозити шини. Гора шин там вже була, але як кажуть в нашому селі, краще перебздіти чим пропукати. За шино монтажниками потягнулись бабусі з навколишніх сіл. Як виявилось у невідомого керівництва був геройський план.

Шинами зупинити колону техніки, випустити бабусь в яких стріляти не будуть, а далі коктейлі летять в автобус, «Беркут» складає зброю, стає на коліна і каятись, каятись, каятись…

Операція пройшла успішно. Коли все було готово і натовп посеред ночі лякав нічних автомобілістів, поступило додаткова інформація, що мова йде про межигір’я десь під Києвом. Не задоволені бездіяльністю люди з неохотою та розчаруванням розбрелись по домівках.

Але боротьба триває. Вже почались розбірки «а судді хто?». Виявляється в «святі комітети» попадають або найкрикливіші або, страшно подумати, по-блату. Друга хвиля боротьби «Люструй люстраторів!» не за горами. Залишаться найздоровіші, добре озброєні і це є правильно. Адже застосування тортур та схвалення смертної кари до поки залишається не визнаним офіційно.
Навіщо ці ігрища в навернення до європейських чеснот. Москаля чи омоскаленого східняка однаково не виправити. На гілляку і діло з кінцем. Особливо коли діло єретика дає не поганий прибуток. Тоді люстрація справа не тільки захоплююча, але й вигідна.
Чим то все закінчиться наперед відомо, але для земляків, які терпіти не можуть вчитися і читати повідомляю:

-Люстрація, інквізиція і Майдан закінчиться дуже шквидко.

Сонце революції сідає. Зате сходить інше, весняне сонце нашої весни.

Воно загонить спраглі стада на поля та городи і трудотерапією вилікує суспільство від психічних розладів.

Шановні краяни! Забудьте про Крим, Обаму, Меркель і Путіна. Згадайте великого нашого великого поета (ні не Шевченко!)
Сиди куме на печі
І грій своє тіло,
В політику не мішайся,
То не твоє діло!

Все буде добре, не переживайте, сонце сходить!

Хотела сделать машинный перевод, но подумала, что при этом теряется часть прелести оригинала, ну, а те, кому необходим перевод, пожалуйста - к языковой панели гугла.

Tags: галиция, литература, пеар, пост-украина
Subscribe

promo varjag_2007 september 14, 2015 14:01 71
Buy for 300 tokens
Вы все знаете, что все годы существования моего блога мой заработок не был связан с ЖЖ. Т.е. я не была связана и не имела никаких обязательств материального характера ни перед какими политическими силами и различными группами, кроме дружеских уз и благодарности знакомым и незнакомым френдам,…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 31 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →