varjag_2007 (varjag_2007) wrote,
varjag_2007
varjag_2007

Книги о преступлениях ОУН-УПА

HOLOCAUST PO BANDEROWSKU Edward Prus   
Pionierska praca prof. Edwarda Prusa o martyrologii Żydów i Polaków w okresie II wojny światowej na kresach wschodnich Rzeczpospolitej. Na skutek współpracy hitlerowców i nacjonalistów ukraińskich spod znaku OUN-UPA, w latach 1941-1945 zamordowanych zostało ponad półtora miliona obywateli polskich, z tego większość stanowili Żydzi.
liczba stron : 249
ISBN : 83-85829-18-0
cena : 15.00   PATRIARCHA GALICYJSKI. RZECZ O ARCYBISKUPIE ANDRZEJU SZEPTYCKIM METROPOLICIE GREKOKATOLICKIM (1865-1944)
Edward Prus       
Pierwsza tak obszerna biografia kontrowersyjnej postaci arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego. Czytelnicy mają możliwość poznać stosunek metropolity Szeptyckiego do zbrodni popełnionych przez UPA na Polakach, stosunek do Niemców i Sowietów oraz wiele nieznanych faktów z jego życia i działalności. Praca prof. E. Prusa jest również ciekawa w tym kontekście, że obecnie mają miejsce próby gloryfikowania tej postaci i zakłamywania faktów z nią związanych. Podejmowano również wysiłki w celu otwarcia jego procesu beatyfikacyjnego.
liczba stron : 286
ISBN : 83-85829-57-1
cena : 18.00

STEPAN BANDERA (1909-1959). Symbol zbrodni i okrucieństwa
Edward Prus     </td>  
Pionierska praca prof. Edwarda Prusa, wybitnego badacza stosunków polsko-ukraińskich oraz autora wielu cennych prac na temat zbrodni UPA. Stepan Bandera to jeden z organizatorów i przywódców zbrodniczej organizacji nacjonalistów ukraińskich, która tak krwawo i okrutnie zapisała się w historii Polaków na ziemiach południowo-wschodnich Rzeczpospolitej.
liczba stron : 392
ISBN : 83-85829-89-X
cena : 32.00


TARAS CZUPRYNKA. HETMAN UPA I WIELKI INKWIZYTOR OUN

Edward Prus     
Biografia jednego z największych zbrodniarzy XX wieku Romana Szuchewycza, hetmana zbrodniczej organizacji UPA, którego postać i działalność jest wybielana i zakłamywana, nawet przez niektóre środowiska w Polsce. Z uwagi na rolę jaką Czuprynka odegrał w UPA, książka umożliwia bliższe poznanie mechanizmu powstawania zbrodni ludobójstwa na tak dużą skalę.
liczba stron : 335
ISBN : 83-85829-02-4
cena : 18.00


  ZAPOMNIANY ATAMAN
Edward Prus      </td>  
Zapomniany ataman to ukazana w szerokim kontekście historycznym biografia Maksyma Tarasa Bulby-Borowcia (1908-1981), jednego z przywódców nacjonalistów ukraińskich na kresach południowo-wschodnich Rzeczpospolitej w latach II wojny światowej.W przeciwieństwie do takich postaci jak Stepan Bandera czy Roman Szuchewycz, ataman Bulba inaczej zapisał się w pamięci Polaków na Wołyniu. Był zdecydowanym przeciwnikiem metod stosowanych przez banderowców i potępiał ich zbrodnie.
liczba stron : 280
ISBN : 83-89684-65-9
cena : 24.00

   BANDEROMACHIA
Edward Prus  </td>  
Autor ukazał genezę i skutki powołania przez nacjonalistów ukraińskich "rządu" Stećki we Lwowie w lipcu 1941 roku, zaraz po wkroczeniu wojsk niemieckich do tego miasta. W czasie istnienia tego rządu nacjonaliści ukraińscy dopuścili się w Małopolsce Wschodniej wielu zbrodni na Polakach i Żydach, m. in. latem 1941 roku Niemcy przy wydatnej pomocy nacjonalistów ukraińskich wymordowali profesorów lwowskich. Jednak utworzenie przez zaskoczenie nacjonalistycznego "rządu" okazało się nietrwałe - Niemcy szbko go rozpędzili, a przywódców OUN na czele z Banderą i Stećką aresztowali.
liczba stron : 264
ISBN : 978-83-89684-09-7
cena : 25.00

 </td>  LUDOBÓJSTWO NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH NA POLAKACH NA LUBELSZCZYŹNIE W LATACH 1939-1947
Stanisław Jastrzębski <tr></tr> </td>  

<tr></tr><td class=""> </td>  Książka ta, to rezultat wieloletniej pracy Autora, który w oparciu o zebrane przez siebie materiały i zeznania świadków oraz dokumenty z Instytutu Pamięci Narodowej i Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów, ukazał ogrom zbrodni nacjonalistów ukraińskich na Lubelszczyźnie w latach 1939-1947. W wyniku tego ludobójstwa, w wymienionym okresie - nawet 2 lata po zakończeniu II wojny światowej - zostało przeważnie w bestialski sposób zamordowanych 14-15 tysięcy Polaków, w tym kobiet, starców i dzieci. Ta pionierska, bogato udokumentowana praca, jest wymownym oskarżeniem zbrodni, dotychczas nie ukaranych i nie potępionych przez polskie władze i opinię światową. <tr></tr><td align="right"> </td>  liczba stron : 264
ISBN : 978-83-89684-04-2
cena : 25.00 z

<tr>    ZBRODNIE NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH NA POLSKICH LEŚNIKACH W LATACH 1938-1948
Stanisław Sosenkiewicz, Norbert Tomczyk <tr></tr>  </td>    </td>  
Autorzy opisali mało znane, tragiczne losy polskich leśników na Kresach Wschodnich II Rzeczpospolitej podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Nacjonaliści ukraińscy w latach 1938-1948 w okrutny sposób zamordowali 1000 polskich leśników i członków ich rodzin. Oprócz relacji świadków i dokumentów, opracowanie zawiera dokumentację fotograficzną, bibliografię, indeks nazwisk i nazw geograficznych.
liczba stron : 80
ISBN : 978-83-89684-22-6
cena : 10.00 z


<tr>   UPA W BIESZCZADACH
Stanisław Żurek  </td>    </td>  
Autor ukazał zbrodniczą działalność nacjonalistów ukraińskich w Bieszczadach w latach 1939-1948. Ta piękna kraina - od czasów piastowskich należąca do Polski - obficie spłynęła krwią jej mieszkańców w latach II wojny światowej, a nawet po jej zakończeniu. Stanisław Żurek wiele lat zbierał dokumenty i materiały na temat zbrodni nacjonalistów ukraińskich w tym rejonie, którzy w okrutny sposób wymordowali ponad 1800 Polaków oraz wspólnie z Niemcami prawie wszystkich Żydów. Dopiero przeprowadzona w 1947 roku operacja "Wisła", powstrzymała zbrodnie ludobójstwa w Bieszczadach.
liczba stron : 259
ISBN : 978-83-89684-14-1
cena : 25.00

 </td>  SS-GALIZIEN. Patrioci czy zbrodniarze?
Edward Prus  </td>   <td valign="top" align="right"> </td>  
SS-Galizien to pionierska praca prof. Edwarda Prusa o esesmańskiej dywizji policyjnej, utworzonej na Kresach Wschodnich w 1943 roku, w której wiernie służyli Hitlerowi nacjonaliści ukraińscy, spod znaku Organizacji Nacjonalistów Ukraińskich. Utworzenie tej dywizji stanowi niezbity dowód ścisłej współpracy nacjonalistów ukraińskich z hitlerowskimi Niemcami, której obecnie usiłują zaprzeczać. Zbrodniarze z tej dywizji zapisali się bardzo krwawo w historii, uczestnicząc w karnych ekspedycjach i mordując bezbronnych Polaków na Kresach. Za swoje zbrodnie nie ponieśli żadnej kary i nigdy nie zostali osądzeni, m. in. dlatego, że po wojnie znaleźli schronienie na Zachodzie - w Kanadzie i Wielkiej Brytanii i poparcie amerykańskiego wywiadu w okresie "zimnej wojny". Przypomniał światu o zbrodniach SS-Galizien reportaż filmowy Juliana Hendy`ego, wyemitowany 7 stycznia 2001 roku przez niezależną londyńską telewizję ITV pt. "SS in Britain" (SS w Wielkiej Brytanii). Film ten zbulwersował opinię publiczną.
liczba stron : 279
ISBN : 978-83-89684-21-9
cena : 25.00

 </td>  Z KIM I PRZECIW KOMU WALCZYLI NACJONALIŚCI UKRAIŃSCY W LATACH II WOJNY ŚWIATOWEJ
Witalij Masłowśkyj  </td>   <td valign="top" align="right"> </td>  
Z kim i przeciw komu walczyli nacjonaliści ukraińscy w latach II wojny światowej, to fundamentalna praca Witalija Masłowśkiego, wybitnego historyka i publicysty ukraińskiego, ukazująca w szerokim kontekście historycznym, działalność ukraińskich nacjonalistów w okresie II wojny światowej na południowo-wschodnich Kresach Rzeczypospolitej, w Małopolsce wschodniej i na Wołyniu. Praca jest dobrze udokumentowana, ponieważ autorowi udało się dotrzeć do nieznanych dotąd materiałów i dokumentów. Witalij Masłowśkyj przedstawił działalność ukraińskich organizacji OUN, UPA oraz dywizji SS Galizien. Autor ukazał zbrodniczą ideologię nacjonalistów ukraińskich, którą następnie realizowali w praktyce w Ukraińskiej Powstańczej Armii i w dywizji SS Galizien. Postawił sobie za cel ukazanie pełnej prawdy o tych zbrodniczych organizacjach, których działalność doprowadziła do wymordowania kilkuset tysięcy Polaków i Żydów. Dużą wartość tej pracy stanowi również ukazanie działalności nacjonalistów ukraińskich obecnie, zarówno na Ukrainie, jak i na emigracji.
liczba stron : 329
ISBN : 83-85829-63-6
cena : 25.00 z

 </td>  STOSUNEK UPA DO POLAKÓW NA ZIEMIACH POŁUDNIOWO-WSCHODNICH II RZECZPOSPOLITEJ
Aleksander Korman  </td>   <td valign="top" align="right"> </td>  
Praca dr Aleksandra Kormana wnosi nową więdzę na temat stosunku UPA do Polaków na Ziemiach Południowo-Wschodnich II Rzeczpospolitej. Autor w kontekście historycznym ukazał stosunek nacjonalistów ukraińskich do ludności polskiej na Kresach, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej. Udokumentowane zostały zbrodnie UPA na Polakach, m.in. opisano ponad trzysta sposobów tortur i zadawania śmierci ofiarom. Tę bardzo cenną publikację uzupełniają wstrząsające zdjęcia dokumentalne ilustrujące sposób zadawania tortur.
liczba stron : 166
ISBN : 83-85829-34-2
cena : 20.00

 </td>  GEHENNA POLAKÓW NA RZESZOWSZCZYŹNIE W LATACH 1939-1948
Mieczysław Dobrzański  </td>   <td valign="top" align="right"> </td>  
Autor nie tylko opisał swoje przeżycia na wschodniej Rzeszowszczyźnie w latach 1939-1948, ale również na podstawie wspomnień innych osób oraz dokumentów ukazał tragiczne losy Polaków w latach II wojny światowej oraz po wojnie, aż do czasu przeprowadzenia Operacji "Wisła" na tych terenach, która dopiero powstrzymała zbrodnie UPA.
liczba stron : 366
ISBN : 83-85829-24-5
cena : 29.00


 </b>

Tags: геноцид, оун, упа
Subscribe

promo varjag_2007 september 14, 2015 14:01 71
Buy for 300 tokens
Вы все знаете, что все годы существования моего блога мой заработок не был связан с ЖЖ. Т.е. я не была связана и не имела никаких обязательств материального характера ни перед какими политическими силами и различными группами, кроме дружеских уз и благодарности знакомым и незнакомым френдам,…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 15 comments