varjag_2007 (varjag_2007) wrote,
varjag_2007
varjag_2007

Почему националисты воюют с Ванями и Лизами

-

[info]ivanko333
2011-11-14 07:59 pm (local) (ссылка)
«Як ми говоримо» вийшла друком 1970 року у видавництві «Радянський письменник»

перший наклад 15 тисяч...другий наклад 50 тисяч радянська влада заборонила

«Жора і Женя побились об заклад, хто з них з’їсть більше кисличок. Не тільки Света, що перед цим бігала з хлопчиками наввипередки, але й Маша, яка сама могла впорати чимало кислиць, з жахом дивились, як хлопчаки над силу запихають собі в роти маленькі яблучка, що ніяк не хочуть більше туди лізти». Це — уривок з оповідання для дітей. Якби оповідання було перекладом із російської або в ньому мовилося про маленьких персонажів десь у Росії, — все було б у ньому цілком природно, та ба, автор — українець, дія відбувається на Україні, а герої оповідання — українські дітлахи, що живуть, ростуть і бавляться на тій землі, де з діда-прадіда дітей ласкаво звали Юрко, або Юрасик, Маруся, або Марійка. Важко сказати, чому автор дав перевагу Жорі над Юрком, Жені над Євгенком, Свєті над Світланкою, а з Марійки зробив Машу. Можна було б не звертати уваги на незвичайні ласкаві найменування українських дітей в одному художньому творі, але цей автор — не одинак. Дуже часто в українській дитячій літературі стали появлятися Гриші, Васі, Колі, Петі замість Грицьків (або Грициків чи Грицунь), Васильків, Миколок, Петрусів (або Петриків). Невже нашим авторам стали чомусь не до вподоби ці лагідні й милозвучні ласкаві дитячі імена? Дивна річ, тим більше, що й росіянам подобаються деякі українські ласкаві імена, через те можна назвати не одну Оксану-росіянку не тільки в Києві, а й у Москві, яку батьки воліли назвати українським ім’ям, а не російським Ксения чи ласкаво — Ксюша.

Захоплення іменами іншого народу можна спостерігати не тільки в нашій дитячій літературі, — це своєрідна мода, якоюсь мірою схожа з так званим стиляжництвом, коли замість Анн і Ганн з’явились Жанни, а Юріїв і Георгіїв замінили Юджини... Як і всяка мода, воно — скороминуще, тому в російських родинах тепер чимраз більше називають дітей давніми російськими іменами — Ирина, Мария, Илья, Никита. Треба сподіватися, що й наші автори дитячих книжок будуть називати своїх маленьких героїв — Юрась, Вітик, Надійка, Марійка, Катруся та ін.

(Ответить) (Ветвь дискуссии)

-

[info]varjag_2007
2011-11-14 08:55 pm (local)  (ссылка)
А чому ви не воюєте з тими, хто зараз називає дітей Робінами, Антуанеттами, Маріями-Ізаурами, Ніколасами тощо? Чомільки з Ванями і Машами?

(Ответить) (Уровень выше) (Ветвь дискуссии)

-

[info]ivanko333
2011-11-14 09:10 pm (local)  (ссылка)
це своєрідна мода, якоюсь мірою схожа з так званим стиляжництвом... Як і всяка мода, воно — скороминуще

(Ответить) (Уровень выше) (Ветвь дискуссии)

-

[info]varjag_2007
2011-11-14 09:22 pm (local)  (ссылка)
Ви тільки що підтвердили, що воюєте з Ванями, Катями і Сірьожами саме тому, що це не скороминуща мода, а притаманне народу.

(Ответить) (Уровень выше) (Ветвь дискуссии)

-

[info]ivanko333
2011-11-14 09:33 pm (local) (ссылка)
прикольно

притаманне народу, що ? Ваня Маня Сирьожа ? чи мода ?

народ традиційно вживав Іванко, Марійка, Сергійко...якщо вам подобаються кальки з інших мов то будь-ласка

мавпуйте чи то б пак калькуйте

(Ответить) (Уровень выше) (Ветвь дискуссии)

-

[info]varjag_2007
2011-11-14 09:56 pm (local) (ссылка)
Невже ви не розумієте, що батьки мають право називати дітей так, як вони захочуть? Що ви не маєте права регламентувати внутрішнє життя пересічної сім"ї? Що людина має право вільно вибирати ім"я, мову, вподобання, політичні погляди і ніяка сволота не має права втручатися!

ось батько в радянський час забажав дати дітям незвичні імена. в ЗАГСІ обидва рази заперечували до того моменту доки він сказав, що він батько і його право - які імена давати дітям. А в незалежній Україні нездари з комплексом меншовартості дозволяють собі диктувати людям як їм жити, якою мовою розмовляти і як називати своїх дітей.

 

(Ответить) (Уровень выше)

Tags: идентичность, свидоминг, язык
Subscribe
promo varjag_2007 september 14, 2015 14:01 71
Buy for 300 tokens
Вы все знаете, что все годы существования моего блога мой заработок не был связан с ЖЖ. Т.е. я не была связана и не имела никаких обязательств материального характера ни перед какими политическими силами и различными группами, кроме дружеских уз и благодарности знакомым и незнакомым френдам,…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 74 comments