varjag_2007 (varjag_2007) wrote,
varjag_2007
varjag_2007

Памятники Сталину в Луцке

В свете информации о том, что неонацисты на днях с криками "Долой коммуну" разгромили в Луцке палатку коммунистов, в которой коммунисты собирали деньги на памятник Сталину, интересна информация о памятниках Иосифу Виссарионовичу, которые в свое время были установлены в Луцке.

Гіпсове минуле: сталінський слід у Луцьку. ФОТО

За словами Мандзюка, пам’ятник знаходився трохи лівіше від сучасного пам’ятника Бойку.

Сталін №2: у центрі міста на Театральній площі

Інший пам’ятник Сталіну стояв у парку на місці теперішнього Театрального майдану. Там, серед дерев та алей, також був постамент радянського вождя, розповідають краєзнавці.
Достеменно невідомо, коли пам’ятник там з’явився, але всі дослідники знесення пам’ятника датують 1954 роком, - в рік початку розвінчування культу особи Сталіна.

Коли пам’ятник Сталіну демонтували, там розмістили іншого вождя – Леніна. Про що свідчать фото, розміщені на форумі «Луцька дошка»

Сталін №3: На місці ЦУМу, у товаристві Леніна

Найбільше фотографій і згадок у пам’яті лучан залишилося про групову скульптуру Сталіна та Леніна, яка ще до війни з’явилася у сквері, на місці якого сьогодні стоїть ЦУМ.

Дописувачі міського форуму, висловили думку, що пам’ятник вождям простояв з 1939-го по 1941-й роки.

 

Знайдені фото справді свідчать про те, що в роки Другої світової війни скульптура постраждала: на фото стоїть солдат посеред руїн, а Сталін та Ленін тримають свої голови у себе на колінах.

«Під час війни пам’ятник зруйнували. Це також не був якийсь художній витвір мистецтва. Звичайна гіпсова скульптура. До речі, у Луцьку ніколи не було так би мовити офіційного пам’ятника Сталіну. По суті це все – неоригінальні скульптури», - зазначив відомий дослідник історії Луцька Вальдемар П’ясецький.


* * *

Ще одного пам’ятника Сталіну кілька років тому у Луцьку викопали під час будівництва нового приміщення поряд зі сквером на вулиці Лесі Українки. Будівельники у котловані «вирили» два погруддя. Одне – понівечене погруддя міністра СРСР В’ячеслава Молотова, а інше – ціле, Йосипа Сталіна.
Головний редактор газети «Віче-інформ», письменник Василь Простопчук, який, виявляється, колекціонує речі старовини, забрав цей пам’ятник до своєї приватної колекції.
«Тепер це погруддя знаходиться у моєму музеї «Подалі від ближнього». Він заввишки близько метра. Однак ця знахідка не має жодної цінності, це звичайний бетон. Просто відголосок минулого», - розповів Василь Простапчук.
Фото – з сайтів "Фотогалерея древнього Луцька" та "board.lutsk.ua/"


ДЖЕРЕЛО : http://www.volynnews.com/
Tags: памятник, сталин, украина
Subscribe

promo varjag_2007 september 14, 2015 14:01 71
Buy for 300 tokens
Вы все знаете, что все годы существования моего блога мой заработок не был связан с ЖЖ. Т.е. я не была связана и не имела никаких обязательств материального характера ни перед какими политическими силами и различными группами, кроме дружеских уз и благодарности знакомым и незнакомым френдам,…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 37 comments